Naše pivo

V našem pivovaru vaříme piva plzeňského typu i piva různých světových stylů. Ty jsou určeny historickými podmínkami. To jest použitím surovin (chmelů, sladů, vody a dalších) a typu kvašení (spodní, svrchní - kdy kvašení a následné zrání piva se rozlišuje odlišnými teplotami). Při výrobě klademe velký důraz na hořkost, která je typickým znakem piv z Prachatického pivovaru.

11° světlý ležák

SVĚTLÝ LEŽÁK 11° je dekokčně vařená, nefi ltrovaná a nepasterizovaná. Typickými rysy jsou zlatavá barva, plnost, krémová pěna a silná hořkost, kterou jí dodává trojí chmelení pouze českými chmely.

Pro výrobu byl použit plzeňský humnový slad a také slad mnichovský.

Obsah alkoholu: 4,4 %

Kratušínský světlý ležák 12°

Kratušínský světlý ležák 12° - pivo vařené dle vlastní odzkoušené receptury. Obecně se jedná o spodně kvašený ležák plzeňského typu, specifická chuť piva je výsledkem namíchání tří druhů sladů a jejich poměrů. Pivo si zachovává "sladinkovou" příchuť s průměrnou hořkostí.

Obsah alkoholu: 5,15%

India Pale Ale (IPA) 14°

India Pale Ale (IPA) 14° - toto pivo je opravdovým speciálem pro "fajnšmekry". Jedná se o svrchně kvašený ležák (pivo kvasí při teplotě 20-24°), použity jsou americké, případně australské chmele, které jsou hořké a mají své aroma. Jinak jsou použity klasické suroviny a kvasinky pro svrchně kvašená piva typu "ALE".

Obsah alkoholu: 6,0%

13° Bradáček

BRADÁČEK 13° je polotmavý ležák a má tmavě hnědou, chvílemi zlatavou barvu s jemně nahnědlou nadýchanou pěnou.

Po přivonění je cítit intenzivní aroma Žateckého červeňáku a slabá vůně karamelizovaného sladu, který se v chuti jemně prolíná se silnou hořkostí druhého chmelu. Třikrát chmelené, nefi ltrované, nepasterizované.

Obsah alkoholu: 5,9 %

Jantar 11°

Jantar 11°- polotmavý ležák. Opět se jedná o spodně kvašený ležák, receptura minipivovaru Krajinská 27. Zabarvení je dosaženo poměrem barvicích sladů; pivo získalo 1. místo ve své kategorii na pivních slavnostech v Českých Budějovicích - ocenění Pivo roku 2016.

Obsah alkoholu: 4,5%

GASTON 10,5°

GASTON 10,5°- Toto pivo je "kompromisem" mezi výčepním pivem a ležákem, jedná se o světlé pivo vařené z klasických surovin - použity tři druhy sladů. Hořkost je mírně vyšší než u Kratušínského ležáku. Pivo je pojmenováno po nejslavnějším lachtanovi Gastonovi z období povodní v roce 2002

Obsah alkoholu: 4,3%